Steam Trading Cards Informace aneb jak si vydělat

24/11/2015 09:28

Určitě jste si všimli, že většina her na Steamu obsahuje sběratelské kartičky. Hodně lidí mi psalo, na co vlastně jsou a jak je mohou získat. Rozhodl jsem se tedy napsat takový navigační informativní článek, který Vám snad odpoví na všechny potencionální otázky.

U všech her zdarma, které najdete na téhle stránce, je vždy napsáno, jestli obsahují kartičky a jak velký mají profit. Ve Hře (s kartičkami) Vám dropnou minimálně 3 karty, ale může jich být klidně 8. Čím méně jich ale má, tím jsou z pravidla cennější = dražší. Kompletní informace a seznam s hrami, které obsahují kartičky najdete zde

Vlastnit hru ale k dropu nestačí. Hru musíte hrát! Steam pořád mění podmínky pro drop karty, dnes je má každá hra trochu jiné. V některých hrách dropnete kartu každých 10-15 minut, někdy ale až třeba po 60 minutách. Mám ale vyzkoušené, že hru stačí mít jen zapnutou v menu a kartičky i tak padají.

Nikdy Vám nepadnou všechny kartičky, padá jen polovina z celé sady. Když má tedy hra 6 karet, Vám spadnou jen 3. Navíc není vyjímkou, že Vám spadnou 2 stejného druhu. To ale není vše, u každé karty máte 1% šanci, že bude prémiová. Takovou kartu poznáte podle stříbrného rámečku a minimálně dvojnásobné (až pětinásobné) hodnoty oproti normální kartě. Já ze zhruba 150 karet měl 2 Foil.

Možná si říkáte, že hra Team Fortress 2 má taky kartičky a nikdy Vám žádná nepadla. U free2play her totiž kartičky padají až po utracení alespoň 10 (někdy i 7) EURO v ingame obchodě. Útraty se sčítají, takže když například CS:GO klíče k truhlám nakoupíte přímo od Steamu (ne na komunitním tržišti) za 100 EURO, máte nárok na drop 30 kartiček.

Přehled o Vašich hrách, ve kterých Vám spadly a nebo ještě můžou spadnout karty, najdete v klientu Steamu, když kliknete na Váš profil (Nick) a potom na ODZNAKY. 

Už víme o kartičkách základní informace a jak je získat. Na co ale vlastně vůbec jsou?

1) Celou sadu můžete vycraftit v odznak a v každé hře to můžete udělat 5x + jeden speciální odznak z foil karet. Odznakem si můžete vyzdobit svůj profil, dostanete za každý 100 exp (levely Steamu Vám umožnují mít více přátel a odemykají nové možnosti v úpravě profilu). Navíc získáte náhodnou slevu na nějakou Steam hru, nejlepší co jsem kdy dostal byla 90% na Portal2 (neprodejné, vyměnitelné), smajlík (emotikon) ze hry, jde použít v chatu a diskuzích (prodejné i vyměnitelné), náhodné pozadí ze hry, můžete ho použít na svůj profil (prodejné i vyměnitelné). Nejdůležitější jsou ale právě expy, Váš level je totiž forma záruky toho, že nejste žádný podvodník a přihlíží se na něj hlavně při tradingu.

2) Já si udělal lvl 10 a od té doby kartičky prodávám na tržišti. Měsíčně si tak na marketu s naší stránkou můžete přijít až na pár dolarů, za které si můžete koupit Vaše vytoužené hry/skiny.

3) Kartičky se dají také vyměnovat, nejlépe za další kartičky, které se Vám hodí do kolekce.

Snad Vám článek pomohl, kdyby jste našli nějakou nesrovnalost nebo chybu, tak napište pod tenhle článek do diskuze. Rád ho doplním nebo opravím.